Navigace pro hledání a zobrazení Akce
Únor 2020
The Eye Of Time + Moving Spaces + DJ SSnurssla
The Eye Of Time + Moving Spaces + DJ SSnurssla
.
The Eye Of Time
ambient, drone, neo-classic, electronica
theeyeoftime.bandcamp.com
denovali.com/theeyeoftime
Sólový projekt Marca Euvriea (známého z post-rockových či hardcore kapel Mort, Mort, Mort, Sugartown Cabaret, Karysun a dalších), který se vydává za hranice žánrových škatulek. Elektronické samply s nádechem drone a ambientu se nezastaví na svých limitech, ale posunují se dál až do post-rocku, s jemným zabarvením industrialu nebo metalu.
.
Moving Spaces
making noise since 2009
soundcloud.com/avakolektiv
www.mixcloud.com/AVAntyry
AVA je kolektiv, který dlouhodobě pořádá dobrodružné hudební "site-specific" zážitky na neobvyklých lokacích. Hudební projekt Moving Spaces se točí okolo kmenových členů AVA. Co začalo jako kvartet, má dnes podobu otevřenější platformy. Výsledný zážitek je vždy utvářen pohybovou interakcí posluchače s ozvučeným, neustále morfujícím prostorem. Živé improvizace projektu oscilují mezi abstraktní koláží zvukových krajin s niternou, nepolapitelnou rytmikou, koncertem dekonstruované klubové hudby a zvukovou instalací reagující na okolní prostor.
.
DJ Ssnurssla
www.mixcloud.com/NetilRadio/ssnurssla
temný set z magnetofonových pásků
Duben 2020
Noise FEST 2020 > SARS-CoV-2 = zrušeno!
!!! Noise FEST 2020 > skrze koronacirkus přesunuto na rok 2021!!!
NOISE FEST CZECH REPUBLIC 4
.
pátek 10. 4. 2020 - Bajkazyl Brno > start 19:00
sobota 11. 4.2020 - Sibiř Brno > start 17:00
.
7 Minutes Of Nausea (GER)
.
UNCLE GRASHA´S FLYING CIRCUS (CZ)
.
SÄKKIKANGAS (CZ)
.
SEDEM MINÚT STRACHU (SK) + USNU? (CZ) – kolaborace
.
Gorgonoisid (GER)
.
MC Broko (CZ)
.
NAŠE ANO (CZ)
.
GEN 26 (SLO)
.
The Karmakumulator (CRO)
.
CHRUP (CZ)
.
FALL INTO DRY LUNGS (AUT)
.
NOITT (SK)
.
HOSPITAL BRUT (CZ)
.
+ další
promítání – Helianthus > SARS-CoV-2 = zrušeno!
!!! promítání - Helianthus > skrze koronacirkus zrušeno nebo přesunuto!!!
VEŘEJNÉ PROMÍTÁNÍ
Helianthus
www.hikv.cz/iniciativa-sever-sobe
Červen 2020
Hranice práce + hosté – NAIFF
Hranice Práce + Hudba lidu Čanki + zahajení festivalu NAIFF 2020
Hranice práce - The Limits of Work
Režie: Apolena Rychlíková
Scénář: Apolena Rychlíková, Saša Uhlová
Kamera: Jan Šípek
Hrají: Saša Uhlová
Film Hranice práce režisérky Apoleny Rychlíkové mapuje sedmiměsíční práci její kolegyně novinářky Saši Uhlové, která se nechávala zaměstnávat v nekvalifikovaných nízkopříjmových zaměstnáních. Saša Uhlová zaznamenávala prostředí kde pracovala, pomocí skryté kamery. Postupně vystřídala práci v nemocniční prádelně, v drůbežárně, za kasou v Albertu, v továrně na výrobu holítek a v třídírně odpadu. Dokument sleduje protagonistku nejen během zaměstnání, ale také v rámci jejího rodinného života, který kvůli její práci dost strádá a klade si otázku, kde jsou hranice, které člověk má nebo může práci obětovat.
Dokument Hranice práce Apoleny Rychlíkové, který vznikal před třemi lety, představuje svět špatně placené nekvalifikované práce a nedodržování zákoníku práce v České republice. Téma za tři roky rozhodně nezestárlo, naopak se v současné době ukazuje, že je mnohem širší, než by se mohlo zdát. Zdaleka se netýká jen České republiky a východní Evropy, která je dosud za takzvanou mzdovou železnou oponou, ale problém levné pracovní síly přesahuje i do západní Evropy, kam dojíždějí východoevropané i lidé mimo Evropu dělat práci, kterou by za daných podmínek místní dělat nechtěli. To se s plnou vahou ukazuje právě v těchto týdnech, kdy mají mnohé státy problém se sklizní zeleniny a ovoce.
V menší míře tato nerovnost Východu a Západu kopíruje ještě závažnější problém, kterým je blahobyt Severu postavený na vykořisťování Jihu. Pokud chceme vážně diskutovat o pracovních podmínkách v globalizovaném světě, je třeba si uvědomit, že nerovnosti mezi státy jsou překážkou k tomu, aby práce skutečně důstojná a odpovídajícím způsobem zaplacená. Ve světě, kde lidé mají problém uspokojit základní potřeby se vždy najde dostatek lidí, kteří budou ochotní někam odjet a tam se udřít k smrti, aby zajistili své rodiny.
O pracovních podmínkách v ČR a v Evropě a o budoucnosti práce proběhne po filmu debata.
.
> 19:00 Hudební úvod lidu Čanki (Karel Heřman, David Synák)
> 19:30 Hranice práce (ČR; A. Rychlíková; 71 min)
> Debata po filmu" Hranice práce světlometem koronavirové pandemie": hosté Saša Uhlová a Apolena Rychlíková
The Mass + hosté – NAIFF
The Mass + Borderline, v rámci festivalu NAIFF 2020
Masa - The Mass
Režie, produkce, scénář: Ivo Bystřičan, Martin Pavlásek
Kamera, střih: Ivo Bystřičan
Masa je destilací lidské evoluce, podobenstvím o nakládání s hmotou, obrazem kontroly nad těly zavěšenými do tkaniva světa, vyvrhnutých z masy moře na suchou zem protkanou těly a pohybem lovců, sběračů a vagabundů. Observace odlišných forem abstrahovaných mas, jichž se zároveň stáváme součástí, vytváří plochu věčné přítomnosti – aktivního prázdna, které se mechanicky točí v uzavřeném kruhu jako by nebylo součástí začátku ani konce. Zůstává jen strohá přítomnost otisknutých stop holých životů.
.
Borderline
Režie: Stefano Liberti
Série dokumentů Borderline , režie Stefano Liberti 2015.
Pásmo krátkých snímků přináší svědectví z jednotlivých hraničních přechodů či širého moře, přes které se lidé snaží dostat do Evropy.
www.internazionale.it/storia/migranti-europa-mediterraneo
.
> 19:00 Borderline (Itálie; S. Liberti; 30 min)
> 19:30 The Mass (Česko/Řecko; M. Pavlásek, I. Bystřičan; 31 min)
> debata po filmu: hosté Michal Pavlásek a Ivo Bystřičan
Trollové a kouzelný les – Helianthus
promítání pro děti Helianthus + výstava obrázků žáků ZŠ J. A. Komenského
Trollové a kouzelný les | Troll: The Tale of a Tail | Troll - Kongens hale
Režie: Kevin Munroe, Kristian Kamp
Scénář: Kevin Munroe, Kristian Kamp, Paul Gerstenberger
Hudba: Daniel Scott
Odpradávna leží kdesi v hlubokých lesích království trollů. Nikdo z nich nežere děti, ani nedrtí kameny. Mimo dosah a zájem lidí si v přítmí a stínu užívají spokojeného života a veselí pod vládou krále Gromma. Někdo má jednu hlavu, někdo dvě a někdo tři hlavy, někdo je trochu kouzelný a jiný vůbec, z někoho jde trochu hrůza, když se špatně vyspí, někdo už začíná věkem kamenět. Kryjí se před sluncem a dobře se baví. Jednoho dne ovšem oblíbený král kvůli zradě a nastražené pasti zkamení a na jeho syna Tryma čeká velké dobrodružství. S pomocí přátel musí projít zakázaným kouzelným lesem, až na hranice světa trollů a lidí, získat zpět králův ukradený zkamenělý ocas a do tří dnů ho přinést zpátky. Pak králova kletba pomine. Trym byl vždycky jeden z nejveselejších trollů, teď ale musí legrácky stranou. Stojí před ním les plný nebezpečí, nástrah a trollích strašidel.
www.facebook.com/helianthus.zs/photos
.
> 16:00 výstava obrázků žáků ZŠ J. A. Komenského; malování na obličej 17:00 Trollové a kouzelný les (Norsko, Kanada; K. Munroe; 91 min) <
.
#BioSibir #promítání #Brno #Sibiř #projekce #promitani #Heilanthus #verejnaprojekce #Sibir #kino #Bio #Husovice #film #pohádka #Troll #vystava #vystavaobrazu
přednáška Ivy Uhrové + Achtung Baby – NAIFF
přednáška Ivy Uhrové + Achtung Baby, v rámci festivalu NAIFF 2020
Turismus – pro přírodu zkáza nebo záchrana?
Iva Uhrová
Nejen o svých zkušenostech z Indonésie a dalších míst bude vyprávět koordinátorka ochranářsko-vzdělávacího projektu Help for jungle, Iva Uhrová ze Zoo Hodonín.
Může turismus být pro přírodu záchrana nebo naopak zkáza? A co se děje s přírodou v době, kdy je zastaven? Jak funguje černý trh s divokými zvířaty? A týká se to i České Republiky? Poodhalíme zákulisí čínské medicíny, pochybných suvenýrů a turistických pastí. Přemýšlejme, jaké následky mohou mít naše rozhodnutí a co vše je spojeno s našimi zážitky z dovolené. Jak můžeme pouhou “nevinnou” fotkou s divokým zvířetem přispívat k jejich týrání, nelegálnímu obchodu a následně vymírání ohrožených druhů? Být informovaným cestovatelem a kupujícím, který si je vědom „dění v zákulisí“ může být cesta, jak se nenechat nalákat na instantní senzaci. Věnovat se budeme také tématu propagace a sdílení fotek se zvířaty na sociálních sítích. Přednáška se bude týkat témat zodpovědné cestování a ekoturismus, černý trh se zvířaty, čínská medicína nebo atrakce a focení s divokými zvířaty…
www.helpforjungle.com
.
Achtung Baby
Režie: Sanjeev Sivan
Filmařský štáb se původně vydal do Ladakhu zdokumentovat zvyky a obyčeje lidu Drokpa (známých též jako Dardové), jejichž původ je zahalen tajemstvím. Mimoděk utroušená poznámka jednoho z místních o návštěvách německých turistek však dává pátrání zcela netušený směr. Vítěz v kategorii krátkých dokumentárních filmů na Indian Panorama Film Festival 2010, první indický dokument komerčně promítaný v kinech v USA.
filmfreeway.com/1415276
.
> 19:00 Iva Uhrová - Turismus – pro přírodu zkáza nebo záchrana?
> 20:30 Achtung baby (Indie; S. Sivan; 30 min)