Malá noc módy 5

MNM5

Malá Noc Módy (𝐌𝐍𝐌) je brněnská otevřená platforma nezávislé, studentské a alternativní módní scény.
Tvoříme alternativu ke komerčním módním akcím a už čtyřikrát jsme v Brně představovali to nejčerstvější z lokální i zahraniční tvorby.
.
Za 𝟒 ročníky se u nás protočilo přes 𝟏𝟔𝟎𝟎 návštěvníků.
Na mole (i mimo něj) bylo vidět kolem 𝟒𝟎𝟎 outfitů, doplňků, objektů a instalací od více než 𝟓𝟎 tvůrců. Na jeden večer se podařilo vdechnout život 𝟒 unikátním brněnským budovám – třeba staré Sokolovně, bývalé textilní fabrice, opuštěné škole nebo prominentní Arnoldově Vile.
.
#pětiletka: 𝓫𝓾𝓭𝓾𝓳𝓶𝓮 𝓶𝓸𝓷𝓾𝓶𝓮𝓷𝓽
MNM5 vnímáme pomyslně za takovou naši „pětiletku“ a ve spoustě věcí ji považujeme za určitý milník ale i důvod k oslavě. Ke kulatému ročníku chystáme speciální přehlídku a naši zatím asi nejvíc konceptuální akci.
.
❯ 𝗩𝗦𝗧𝗨𝗣𝗘𝗡𝗞𝗬: https://www.smsticket.cz/vstupenky/19364-mala-noc-mody
.
Upozorňujeme, že kapacita akce je tentokrát velmi limitovaná.
.
MNM is an open platform for independent fashion designers.
We present fresh student works and alternative fashion scene.
We’re preparing our next event right now. Stay tuned. 
.

.
Malá Noc Módy (MNM)

> ODKAZ NA ČLÁNEK V AKCÍCH <


#BioSibir #MalaNocMody #Brno #MNM #moda #Art #fashion #vogue #style #trend #wear #tonal #Sibir

Benefit na Sibiř na Sibiři

Benefit na Sibiř

V pátek 17. 1. od 18 hodin jste zváni na první akci na Sibiři v novém roce 2020:

 start od 18:oo!
> akce je benefiční na sibiřský klub, aneb Radim hraje „malou domů“ <

NON PRESIDENT
crust punk [Wojcieszów, Polska]
nonpresident.bandcamp.com

SKORUP/A
kurwa punk [Jelenia Góra, Polska]
skorupa.bandcamp.com/releases

ROZRUCH!
Oi! more punk [ZnojmOi!]
rozruch.bandcamp.com/releases

WOUNDEAD KNEE
heavy hardcore punk [Prahë]
bandzone.cz/woundeadknee

Blackened night vol. II na podporu Lékařů bez hranic v Jemenu

Jídlo místo zbraní, hudba proti válce. Dnešní začerněnou hudební produkcí chceme upozornit na tento konflikt, před kterým většina světa zavírá oči, zatímco do Saúdské Arábie dál proudí zbraně z USA i z Evropy.

Od vypuknutí občanské války v Jemenu roce 2015 sledujeme genocidu na civilním obyvatelstvu v přímém přenosu. Válčící strany zničily většinu veřejné infrastruktury včetně zdravotnických zařízení. Blokáda dovozu, za kterou stojí koalice vedená Saúdskou Arábií, zapříčinila kromě hladomoru také katastrofální nedostatek lekářské péče a dalších základních služeb. Vetšina jemenského lékařského personálu nedostala od srpna 2016 zaplaceno, což je přinutilo veřejný zdravotnický systém opustit a hledat obživu jinde. Domácí obyvatelstvo je tak vydáno napospas hladu, choleře a dalším nemocem. Spolehnout se mohou jedině na podporu Lékařů bez hranic, kteří v zemi působí od března 2015 a za tu dobu ošetřili více než 80 000 pacientů a pacientek.

Pořádají : DIY Factory & Helheim Crew & Vangelis punx & Food Not Bombs Brno & Sibiř crew

>> THE DOG / PL /
https://thexdog.bandcamp.com/?fbclid=IwAR0ZNzJV_ehkwaF_tCBNpH3MCLlQUs9oYSqHvZQGeW-4SdN-RVrB87cF2Mc

>> CHAVER / DE /
https://chaverband.bandcamp.com/?fbclid=IwAR2AhPEoTw18M4j0pJOgywv-279g8VeVYmTwQvFHRpfjanOnaUDxj5uZIhA

>> NOISE TRAIL IMMERSION / IT /
https://noisetrailimmersion.bandcamp.com/

>> DADCARE / SK /

https://dadcare.bandcamp.com/releases?fbclid=IwAR02yPKqp8JTvqeJVNW0Iytu7Pz8_ZuRLSm2BQi2tRzsbR81jU9b7CprNqs

>> KRAOST / CZ /
https://kraost.bandcamp.com/

M:40 / Bastard Instinkt / Blind Pride

Ve středu 27. 11. zveme na benefiční koncert, který pořádají Food not Bombs Brno a Vangelis Punx.

M:40 (SWE)
Po sedmi letech se vrací s novou deskou, která rozhodně nezvěstuje světlé zítřky. Vychází i v kooperaci českých labelů a s sebou ji v listopadu přivezou na SIBIŘ
https://www.youtube.com/watch?v=4ULEtkYzIOU
https://www.youtube.com/watch?v=FizlMoJ_ULY

BASTARD INSTINKT
Raw crust sebranka známých ksichtů z Valašska a okolí, členy můžeš znát např. z Veto, Estar Alerta, Depresy Mouse, Libri Prohibiti …
https://www.youtube.com/watch?v=_lhbNAeKvfo

BLIND PRIDE
HC-punkový vlak, který veze ostřílené sígry z kapel jako D.S.E., DIS-K47, MIDNATT DÖD, BAD AGE…
https://blindpride.bandcamp.com/album/2019

Autonomní politika v časech klimatického kolapsu

V pátek 22. 11. vás zveme na přednášku a diskusi s Arnoštem Novákem. „Padesát procent fosilních paliv se spotřebovalo po roce 1990. Tedy poté, co světové elity uznaly, že klimatické změny představují vážný problém, který se musí řešit. Čím dál tím více vědců mluví o potřebě radikálních změn, které by odvrátily hrozící klimatickou katastrofu. Někteří z nich ale již mluví o tom, že kolaps společnosti jak ji známe, tedy společnosti postavené na extenzivní výrobě a spotřebě, je nevyhnutelný. Tento kolaps však otevírá prostor pro jiný možný, či spíše nutný svět. Nelze se však spoléhat na elity a trh, které nás povedou spíše ke klimatickému barbarství. Pokud chceme klimatickou spravedlnost, potřebujeme autonomní politiku, která se bude rozvíjet zdola, založená na rovnosti, sebeurčení, solidaritě a vzájemné pomoci, často mimo stát, politické strany a korporace, často jim navzdory. Její příklady vidíme dnes po celém světě.“

Roztříštěné světlo – výstava

Zveme vás na výstavu „Roztříštěné světlo“, která přináší příběhy a fotografie z okupované Palestiny – Západního břehu Jordánu a Východního Jeruzaléma. Výstava bude na Sibiři zahájena ve středu 20. 11. 2019 komentovanou prohlídkou fotografií s jedním z autorů výstavy. Následovat bude krátká přednáška s diskusí o současné situaci v Izraeli očima izraelské aktivistky Einat Adar žijící v současné době v Praze. Výstava potrvá do 28. 11. 2018 a zakončená bude prezentací a diskusí zaměřující se na každodenní život Palestinců žijících ve Východním Jeruzalémě a Západním břehu Jordánu.

„Chci odsud odejít. Skoro jako všichni. Moje hlava tu vůbec nefunguje. Chci dělat spoustu věcí, ale nemůžu nic, nemůžu ani myslet,“ říká Mohammad původem z Gazy, žijící v Ramalláhu. Je nebezpečné, když si zvykneme na všechno, co se děje kolem nás. Je nebezpečné, když se staneme otupělými. Není normální překračovat checkpointy každý den, vidět vojáky na každém rohu, být svědkem zatýkání dětí, které končí ve vojenském vězení, vidět, jak vám demolují dům a přitom se stále chovat normálně. Jak ale můžeme přemýšlet o životě, pokud se mění z hodiny na hodinu a zároveň se neustále zhoršuje?

Protesty v Hongkongu aktuálně

Už třetí den je Hongkong ochromen poté, co při déle než pět měsíců trvajících protivládních protestech došlo k eskalaci násilí, které má za následek kolaps veřejné dopravy, uzavření škol a mnoha podniků. Aktivisté bojující za demokratické reformy blokují silnice v obchodním centru města. Policie k potlačení protestů používá vodní děla, slzný plyn, gumové projektily, ale i ostrou střelbu.

K současnému vyostření situace došlo poté, co policista v pondělí postřelil z bezprostřední blízkosti neozbrojeného demonstranta do břicha a dalšího muže zapálil blíže neupřesněný útočník poté, co se na ulici dostal do politického sporu. Oba zůstávají v kritickém stavu v nemocnici. Vlnu násilí odstartovala smrt studenta, který před týdnem spadl při zásahu policistů ze střechy krytého parkoviště a v pátek v nemocnici zemřel.  V současné chvíli jsou po městě rozmístěni těžkooděnci, na jedné videonahrávce je vidět policista, jak najíždí motocyklem do davu, aby rozehnal shromážděné demonstranty. Policie také vtrhla do areálu univerzity, kde se konala protestní akce.

Zpravodajka ČT Barbora Šámalová z Hongkongu uvádí: „Policisté používají čím dál tím tvrdší taktiku. Často jsme svědky toho, že jsou agresivní vůči lidem, kteří nepředstavují nebezpečí. Lidé se ptají, jestli policie stupňuje sílu na příkaz Pekingu.“ 

Šéfredaktor čínského státního listu Global Times varoval, že v Hongkongu může kdykoli zasáhnout čínská armáda. Ta má od roku 1997 v Hongkongu posádku čítající až dvanáct tisíc vojáků, kteří zatím při protestech nezasahovali.

Aktuální dění v Hongkongu sdílíme v návaznosti na přednášku rodačky z Hongkongu Chan Mei Tung How millions people’s protest works without leaders, která se na Sibiři konala v červenci.

Zdroj: Reuters, The New York Times, ČT24
Foto: Lam Yik Fei

Power Grindcore 7 na Melodce

V sobotu 16. 11. 2019 od 18:00 proběhne benefiční koncert na Melodce na podporu projektu Sibiř. Děkujeme!

Letos se můžete těšit na 7 kapel:

ADACTA – Metal-Punk-Crust \ Bratislava (SK)
Human Humus – grindcore \ Poprad (SK)
Onanizer – Grindcore-violence \ since 1996 (Čechy)
Needful Things Grind – Grindcore \ since 1995 / Pardubice
Sperm Of Mankind – Garage-goregrind \ Bratislava (SK)
Insistent – Grindcore/Death metal \ Praha (ex DEOAG)
DIS-K47 – D-beat/crust \ Znojmo

Open – 18.00 hod
Start – 19.30 hod

CENA: 280 Kč

Line-up
DIS-K47 – 19.30-20.00
Onanizer – 20.20-20.50
Sperm Of Mankind – 21.10-21.40
Needful Things – 22.00-22.30
ADACTA – 22.50-23.20
Human Humus – 23.40-00.10
INSISTENT – 00.30-01.00