Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Mezi dnem a nocí

6. 10. 2020 @ 19:00 - 21:30

50 $X€
úterý 6.10.2020 Sibir

Mezi dnem a nocí – Balkanfilm


Mezi dnem a nocí  |  Između dana i noći  |  Neverending Past
[ 90 min ~ 2018 ~ povídkové drama ~ Srbsko/Černá Hora ]
Režie: Andro Martinovic
Scénář: Andro Martinovic
Kamera: Radoslav Vladič
Hrají: Lazar Ristovski, Tihomir Stanič, Marko Bačovič
Producenti: Ivan Djurovic
Střih: Andrija Zafranovič
Scénografie: Milenko Jeremič
Masky: Natasa Sevcnikar, Lidija Radovic
Kostýmy: Gordana Angelovski

Tří příběhy o otci a synovi jsou zasazené do tří okamžiků, ve kterých stála Černá Hora, ale i celá Evropa, na rozcestí.
První povídka nás zavede na konec 2. světové války do času, kdy se svět rozdělil na Východ a Západ. Černá Hora se vydala v rámci Jugoslávie pod vedením Josipa Broze Tita socialistickou cestou. Do vesnice kdesi v černohorských horách přijíždí skupina partyzánů, aby zvěstovala vítězství nad fašisty a zúčtovala se zrádci. Otec a jeho syn jsou partyzány postaveni před krutou volbu.
Ve druhém příběhu se dostaneme do okamžiku, kdy padla Berlínská zeď. Na letišti v Titogradu nocuje skupina cestujících, kterým byl zrušen noční let do Německa. Mezi nimi je i otec, který se těší domů, kde na něj čeká jeho malý syn. Jako talisman pro štěstí s sebou nosí nefunkční pero. Když s překvapením zjistí, že pero píše, dostane zlou předtuchu…
Poslední část filmu spadá do období po válce v Jugoslávii, ve které starší manželé ztratili jediného syna. Jeho ostatky se nikdy nenašly, a tak po nich otec pátrá. Z několikaletého pátrání je již unaven, kvůli své ženě, která je psychicky na dně, v něm ale stále pokračuje. Když ztratí všechnu naději, že svého syna najde, odhodlá se k zoufalému činu.
www.balkanfilm.cz/mezi-dnem-a-noci


.
> 19:00 Mezi dnem a nocí (Srbsko/Černá Hora; A. Martinovic; 90 min) <

.
Andro Martinović
Andro Martinović se narodil v r. 1977 v Nikšići. Absolvoval studium obecné literatury a teorie literatury a filmové a televizní režie v Bělehradu. Je ředitelem Černohorské kinotéky a docentem na Fakultě vizuálních umění Univerzity Mediteran v Podgorici. Věnuje se filmové publicistice a je autorem několika krátkých filmů různých žánrů (hraný, dokumentární a animovaný), které byly uvedeny v oficiálních soutěžích na více než dvaceti prestižních mezinárodních filmových festivalech. Jeho film Nedotčeni sluncem (Netaknuti suncem, 2002) dostal cenu Zlatna plaketa Beograda a byl vyhlášen nejlepším jugoslávským krátkým hraným filmem roku 2002. Eurochannel zahrnul tento film do European Short Film Tour, do kterého byly vybrány nejlepší evropské krátké filmy v období od roku 2000 do roku 2010. Podobně úspěšně si vedl i jeho druhý krátký film Masky (Maske) z roku 2009.
www.balkanfilm.cz


#BioSibir #promítání #Brno #Sibiř #projekce #promitani #Balkanfilm #verejnaprojekce #Sibir #kino #Bio #Husovice #film #drama #Balkan #MeziDnemANoci #Izmedudanainoci #AndroMartinovic #Martinovic

Podrobnosti

Datum:
6. 10. 2020
Čas:
19:00 - 21:30
Cena:
50 $X€
Rubriky Akce:
,
Webová stránka:
www.facebook.com/events/625779438107566

Místo konání

Sibiř
Dukelská třída 50/123
Brno-Husovice, 614 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
info@biosibir.cz
Webová stránka:
biosibir.cz

Pořadatelé

BioSibir.cz
KineDok