Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Roztříštěné světlo – výstava

25. 11. 2019 @ 18:00 - 20:30

Výstava přináší příběhy a fotografie z okupované Palestiny – Západního břehu Jordánu a Východního Jeruzaléma.

„Chci odsud odejít. Skoro jako všichni. Moje hlava tu vůbec nefunguje. Chci dělat spoustu věcí, ale nemůžu nic, nemůžu ani myslet,“ Mohammad původem z Gazy, žijící v Ramalláhu.

Je nebezpečné, když si zvykneme na všechno, co se děje kolem nás. Je nebezpečné, když se staneme otupělými. Není normální překračovat checkpointy každý den, vidět vojáky na každém rohu, být svědkem zatýkání dětí, které končí ve vojenském vězení, vidět, jak vám demolují dům a přitom se stále chovat normálně. Jak ale můžeme přemýšlet o životě, pokud se mění z hodiny na hodinu a zároveň se neustále zhoršuje?

Výstava bude zahájena 20/11/2019 v Bio Sibiř komentovanou prohlídkou fotografií s jedním z autorů výstavy. Následovat bude krátká přednáška s diskusí o současné situaci v Izraeli očima Izraelské aktivistky Einat Adar žijící v současné době v Praze. Výstava potrvá do 28/11/2018 a zakončená bude prezentací a diskusí zaměřující se na každodenní život Palestinců žijících ve Východním Jeruzalémě a Západním břehu Jordánu.

Podrobnosti

Datum:
25. 11. 2019
Čas:
18:00 - 20:30