Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MATHBRÜNN: MADEBYTHEFIRE + ČERVEN + N00100000!

22. 9. 2023 @ 19:00 - 22:00

Máme problém. Přesněji řečeno asi bambilion problémů, které se však vždy sbíhají k jednomu prapůvodnímu. Náš vzdělávací systém je v piči. Místo abychom doháněli bájné Finsko, nebo alespoň Estonsko, blížíme se spíš Rusku nebo jiné výspě kritického nemyšlení. Situace je skutečně zoufalá, a tak nezbývá než ve čtvrté dekádě předstírání snah o reformu shora na to jít odspodu. Ten zástup nešťastných mužů a hrstku žen, kteří řídí náš stát, ty už nikdo neopraví, ale pokusme se jim alespoň trochu poradit, aby nadále nepůsobili spoušť vlastními nápady. A hlavně – po všech dopravních, mediálních a seberozvojových gramotnostech konečně využijme to pevné a nezpochybnitelné, na čem stojí základy našeho světa – čísla.
Madebythefire
Šílení géniové z proslulých plzeňských univerzit, kteří však mluví natolik srozumitelným jazykem, aby je pochopil i pan Zbyněk, marně hledající po kapsách 100 miliard, které se mu někam ztratily cestou do práce. Pan Zbyněk už nyní alespoň pozná číslo svojí tramvaje. Pan Tomio a paní Kateřina si srovnají cifry 1939 a 1948 s číslem 1989 a půjdou dělat něco užitečného, třeba integrovat menšiny. Paní Alena si mezitím spočítala z ostudy kabát a pan Marian už ví, že správné řešení není jen A+B, ale i A+A nebo B+B.
http://www.landmine.cz/kapely/madebythefire/
https://madebythefire.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=gq8zgOmf8HI
Červen
Naši Pražané nám rozumějí. Naučme se i my rozumět našim Pražanům. V případě pana Andreje to skutečně nebude jednoduché, ale většinou se stejně ukáže, že každý druhý Pražan je vlastně Brňan, ne-li hůř. Pan Petr si to dobře spočítal a zvětšil množinu X o Y neznámých, zatímco pan Dominik se vrátil z jiné dimenze. Pro pana Pavla je to matoucí, ale méně bytů znamená více problémů. To už chápe pan Ivan, který si možná uvědomí i zákonitosti nerovnosti a odečte se. Pan Marek je beznadějný případ, ale už se alespoň trochu přestal bát zelené barvy a poloviny lidstva.
http://www.landmine.cz/kapely/cerven/
https://cerven.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=_g8wS7vrcgI
N00100000!
Experti na malou násobilku a prvočísla vykládají zlou matiku a veselé melodie. Paní Markéta se dostala do oboru imaginárních čísel poté, co vydala všechny švestičky z košíčku na stavbu haličky. V týmu s panem Bohuslavem se pomalu učí přicházet na to, kolik je 1+1. I pan Petr či Pavel zjistili, že méně je více a pan Vít si nechal vysvětlit, že na poště to neplatí. Zásadní je pomoci těm nejslabším. 7 a kolik je 15, pane Aleši? Vy to přece zvládnete! A příště se s panem Jozefem naučíme dělit dividendu.
http://www.landmine.cz/kapely/n00100000
https://n00100000.bandcamp.com

Podrobnosti

Datum:
22. 9. 2023
Čas:
19:00 - 22:00
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/978225610057727

Místo konání

Sibiř
Dukelská třída 50/123
Brno-Husovice, 614 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
info@biosibir.cz
Webová stránka:
biosibir.cz