Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Tomáš Hrubiš a Sibiř pořádají: „..a v jaké tónině budeme hrát?“

20. 9. 2018 @ 19:00 - 22:00

Kolektiv Sibiře a Tomáš Hrubiš srdečně zvou na improvizační večer v prostorách nového kulturního autonomního centra v Husovicích.
Svítíme už nějakou dobu, ale nejen na připomínku dlouhé cesty za světlem se komorní koncert odehraje za svitu baterek, v hlavním sále. A to ještě nevíte, že máme i sklep!

„..a v jaké tónině budeme hrát?“
..bez elektřiny, akusticky, syrově..jediným zdrojem světla baterky, které v tmách improvizačního neznáma posvítí na zvukové pátrání..

„..improvizace je bytostně spjatá se samotným procesem performance.. je to jakési spontánní tvoření hudby..tvoření při hře, současně komponování a hraní..proces, který v každém okamžiku zahrnuje riziko zhroucení, každý krok je krokem do neznáma, avšak zároveň je odpovědí na předešlý vývoj..jedinečný hudební projev, který zahrnuje odvážné a překvapivé kroky a který s sebou nese riziko ztráty formálního charakteru produktu..vzniká v časové tísni..může ale také být pouhým machrováním nebo prohlídkou šovinismu v sólovém klání..při improvizaci vnímáme hudbu více jako žitou aktivitu a méně jako organizovaný zvuk..je to pokus dostat se do neprobádaných hudebních polí tady a teď..“
(vybrané citace z knihy GALUŠKA, O. Tělo hudby. 1. vyd. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2015.)

ansámbl:
akordeon: radim babák (čočka, [che], sólo)
piano: tomáš hrubiš
saxofon: jiří jelínek (psí vojáci, garáž, tornádo lou)
bicí: tomáš lorenc
viola: marika volfová

Další info na Facebooku

Podrobnosti

Datum:
20. 9. 2018
Čas:
19:00 - 22:00