Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Casablanca

25. 9. 2020 @ 19:00 - 22:00

vstup volný
program III 2020

zatím údajně nejlepší filmová romance všech dob: Casablanca


Casablanca
[ 102 min ~ 1942 ~ drama/romantický/válečný ~ U$A ]
Režie: Michael Curtiz
Scénář: Julius J. Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch, Casey Robinson, Murray Burnett, Joan Alison
Kamera: Arthur Edeson
Hudba: Max Steiner
Hrají: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid, Claude Rains, Conrad Veidt, Sydney Greenstreet, Peter Lorre, Dooley Wilson, Joy Page, John Qualen, Madeleine Lebeau, Marcel Dalio, Creighton Hale, Dan Seymour, George J. Lewis, Hans Heinrich von Twardowski, Trude Berliner, Leo White, S.Z. Sakall, Paul Porcasi, George Meeker, Norma Varden, Curt Bois, Gino Corrado, Alberto Morin, Barry Norton, Dewey Robinson, Frank Puglia, William Edmunds, Gregory Gaye, Helmut Dantine, Leonid Kinskey, Henry Rowland, Frank Mazzola, Wolfgang Zilzer, Leon Belasco, Ludwig Stössel, Paul Panzer, Olaf Hytten, Ellinor Vanderveer, Oliver Blake, Martin Garralaga, Manuel París, Jacques Lory, Monty O’Grady, Sol Murgi, Adrienne D’Ambricourt, Herbert Evans, Arthur Stuart Hull, Gerald Oliver Smith, Louis Mercier, Ilka Grüning, Franco Corsaro, Dick Botiller, Michael Mark, Victor Romito, Louis V. Arco, Eugene Borden, Lester Sharpe, Sid Troy, George Sorel, Jacques Vanaire, Georges Renavent, Spencer Chan, George M. Carleton, Enrique Acosta, Melie Chang
Producenti: Hal B. Wallis
Střih: Owen Marks
Zvuk: Francis J. Scheid
Scénografie: Carl Jules Weyl
Masky: Perc Westmore
Kostýmy: Orry-Kelly


Děj legendárního romanticko-dobrodružného filmu se odehrává za druhé světové války ve stejnojmenném městě, které se na čas stalo výhodným místem pro obchodníky, útočištěm pro dobrodruhy, stejně jako pro stoupence i odpůrce nacismu.
Američan Rick Blaine tu úspěšně provozuje noční klub, kam chodí každý, kdo potřebuje na chvíli zapomenout na složitou dobu, má chuť si zahrát hazardní hry nebo třeba potřebuje sehnat falešný pas.
Jednoho dne do Rickova podniku tajně přichází také vůdce protifašistického odboje Victor Laszlo společně se svou ženou Ilsou. Je pronásledován Němci a chce sehnat vízum, aby mohl před gestapem co nejdříve uprchnout do USA. Rick ale v Laszlově ženě poznává svou bývalou přítelkyni, k níž je poután osudovou láskou…

Film natočil režisér Michael Curtiz (Útok lehké kavalérie, Mildred Pierceová), jenž dramatické zápletce okolo milostného trojúhelníku vtiskl neobyčejnou působivost.
Drsného a zdánlivě cynického Ricka ztvárnil neopakovatelným způsobem Humphrey Bogart, jemuž postava detektiva přinesla obrovský divácký úspěch a stala se také jeho nejslavnější filmovou rolí.
Úlohu osudově krásné Ilsy hraje herečka Ingrid Bergmanová, která v ní vytvořila nejlepší výkon své kariéry.
Z pěti nominací byla Casablanca v roce 1942 Americkou filmovou akademií oceněna jako nejlepší snímek, další dva Oscary získala za scénář (Julius J. Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch) a za režii.

Humphrey Bogart (25. prosince 1899 – 14. ledna 1957) dnes patří k legendárním hereckým osobnostem filmového Hollywoodu. Po řadě obyčejných rolí v jeho herecké dráze důležitý moment představuje snímek Vysoko v horách, kde ztělesnil gangstera, roli zabijáka také vytvořil ve filmu V newyorském přístavu. Postava detektiva Sama Spadea v Maltézském sokolovi pak způsobila zásadní obrat v jeho kariéře i ve filmových dějinách. Další úspěch na něj čekal právě v Casablance a ve filmech režiséra Howarda Hawkse, Mít a nemít a Hluboký spánek, v nichž hraje společně se svou poslední ženou Laurel Bacallovou. Později zaujal v Africké královně (kde získal Oscara pro nejlepšího herce v hlavní roli), Pokladu na Sierra Madre nebo Bosonohé komtese.
www.csfd.cz/film/casablanca
.

> 19:00 Casablanca (U$A; M. Curtiz; 102 min) <


#BioSibir #promítání #Brno #Sibiř #projekce #promitani #verejnaprojekce #Sibir #kino #Bio #Husovice #Casablanca #HumphreyBogart #MichaelCurtiz #MaxSteiner #IngridBergman #PaulHenreid #JanetteButlin #Maroko #ViktorLaszlo #RickBlaine #RicksCafeAmericain

Podrobnosti

Datum:
25. 9. 2020
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
vstup volný
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.facebook.com/events/1241005122903941

Místo konání

Sibiř
Dukelská třída 50/123
Brno-Husovice, 614 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
info@biosibir.cz
Webová stránka:
biosibir.cz

Pořadatel

BioSibir.cz
Telefon:
Sibiř gang
Email:
biosibir@gmail.com
Webová stránka:
www.facebook.com/biosibir