Načítám Akce

Akce na den 27. 6. 2020

Navigace pro hledání a zobrazení Akce

Navigace pro zobrazení Akce

16:00

program NAIFF 2020

Ghettofest 2020 + NAIFF + gig

27 června @ 16:00 - 22:00
Sibiř Dukelská tř. 123/50
Brno-sever-Husovice, 614 00 Česká republika
+ Google Mapa
vstup volný

Baronka a Baron + Luník IX + Švédi z osady + koncert kapel Kulma + Coffin Varnish
v rámci festivalu NAIFF 2020 a Ghettofestu
Baronka a Baron - Baronicha i Baron

Režie: Nadežda Popová
Baron a jeho žena jsou nejstaršími obyvateli cikánské osady. Zatímco vzpomínají na svoji nomádskou minulost, truchlí nad mizejícími tradicemi svých lidí.
.
Luník IX

Režie: Artúr Čonka
Artúr Čonka prožil první roky svého života na košickém sídlišti Luník IX ještě v dobách, než se z něj stalo největší romské ghetto na Slovensku. V osmi letech odešel s rodinou do Velké Británie. Krátký dokument zachycující každodenní těžkosti obyvatel sídliště Luník IX byl součástí jeho diplomové práce a v Británii se brzy stal terčem značné pozornosti médií. „Od nejútlejšího věku jsem musel pochybovat o své identitě, o tom, kde si stojím, co pro mě znamená romská kultura a co představuje ve vztahu k širší kultuře, ve které žiji. To mě přivedlo zpět do Luníku, abych tam hledal své kořeny prostřednictvím filmu a fotografie, a abych vám ukázal tvrdé podmínky, které moji lidé musí vytrpět v současné Evropě.“
www.romarchive.eu/en/collection/lunik-ix
.
Švédi z osady - Swedes from the Slum

Režie, scénář, kamera: Katarína Farkašová
Strhující příběh znovunalezené rodiny. Osudy tří romských svěřenců dětského domova, kteří dostali druhou šanci prožít plnohodnotně svoje dětství v nové rodině ve vzdáleném Švédsku. Touha po poznání biologických rodičů však neutuchá, a tak se Alexander, Christofer a Erik po letech opět vrací na Slovensko, aby se dozvěděli, odkud pocházejí, kdo jsou jejich biologičtí rodiče a kdo jsou jejich sourozenci, které vlastně vůbec neznají. Dojímavý příběh třech rodin ze Slovenska, které se dobrovolně vzdaly svých dětí, aby je tři rodiny ve vzdáleném Švédsku přijaly s láskou do svého náručí a nabídly jim nový, lepší život.
.
Kulma
D-beat kurwa kulma crust

bandzone.cz/kulma
.
Coffin Varnish
Burning Spirits jak hajzl

cvpunx.bandcamp.com
.
> 17:00 Baronka a Baron (Rusko, N. Popova, 20 min)
> 17:35 Luník IX (Velká Británie, A. Čonka, 9 min)
> 17:55 Švédi z osady (Slovensko, K. Farkašová, 72 min)
> 19:30 koncert kapel Kulma + Coffin Varnish

Zobrazit více »
+ Export akcí