Načítám Akce

Akce na den 18. 6. 2020

Navigace pro hledání a zobrazení Akce

Navigace pro zobrazení Akce

18:00

program NAIFF 2020

přednáška Ivy Uhrové + Achtung Baby – NAIFF

18 června @ 18:00 - 21:30
Sibiř Dukelská tř. 123/50
Brno-sever-Husovice, 614 00 Česká republika
+ Google Mapa
vstup volný

přednáška Ivy Uhrové + Achtung Baby,  v rámci festivalu NAIFF 2020
Turismus – pro přírodu zkáza nebo záchrana?
Iva Uhrová
Nejen o svých zkušenostech z Indonésie a dalších míst bude vyprávět koordinátorka ochranářsko-vzdělávacího projektu Help for jungle, Iva Uhrová ze Zoo Hodonín.
Může turismus být pro přírodu záchrana nebo naopak zkáza? A co se děje s přírodou v době, kdy je zastaven? Jak funguje černý trh s divokými zvířaty? A týká se to i České Republiky? Poodhalíme zákulisí čínské medicíny, pochybných suvenýrů a turistických pastí. Přemýšlejme, jaké následky mohou mít naše rozhodnutí a co vše je spojeno s našimi zážitky z dovolené. Jak můžeme pouhou “nevinnou” fotkou s divokým zvířetem přispívat k jejich týrání, nelegálnímu obchodu a následně vymírání ohrožených druhů? Být informovaným cestovatelem a kupujícím, který si je vědom „dění v zákulisí“ může být cesta, jak se nenechat nalákat na instantní senzaci. Věnovat se budeme také tématu propagace a sdílení fotek se zvířaty na sociálních sítích. Přednáška se bude týkat témat zodpovědné cestování a ekoturismus, černý trh se zvířaty, čínská medicína nebo atrakce a focení s divokými zvířaty…
www.helpforjungle.com
.
Achtung Baby

Režie: Sanjeev Sivan
Filmařský štáb se původně vydal do Ladakhu zdokumentovat zvyky a obyčeje lidu Drokpa (známých též jako Dardové), jejichž původ je zahalen tajemstvím. Mimoděk utroušená poznámka jednoho z místních o návštěvách německých turistek však dává pátrání zcela netušený směr. Vítěz v kategorii krátkých dokumentárních filmů na Indian Panorama Film Festival 2010, první indický dokument komerčně promítaný v kinech v USA.
filmfreeway.com/1415276
.
> 19:00 Iva Uhrová - Turismus – pro přírodu zkáza nebo záchrana?
> 20:30 Achtung baby (Indie, S. Sivan, 30 min)

Zobrazit více »
+ Export akcí